Zachodniopomorscy Liderzy NGO 2021

Zaskakują pomysłami, pracowitością i chęcią niesienia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Są blisko mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego, zmieniając ich otocznie na lepsze. Przedstawiamy „Zachodniopomorskich Liderów NGO 2021”.

„Zachodniopomorski Lider NGO” to konkurs marszałka województwa skierowany do organizacji pozarządowych, które aktywnie działają na rzecz mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Nagradzane są w nim  wyróżniające się inicjatywy zrealizowanych przez regionalne stowarzyszenia i fundacje.

W konkursie Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oceniane były inicjatywy zrealizowane w ubiegłym roku. 

Przedstawiamy laureatów konkursu w kategoriach:

 • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020; kategoria główna:
  – Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej GRYF za inicjatywę: Działania na rzecz kombatantów i żołnierzy AK i edukacji historycznej w roku 2021
  – Stowarzyszenie VivaMY  z Koszalina (Wyróżnienie),
  – Fundacja „Magia Serca” ze Złocieńca (Wyróżnienie).
   
 • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację zarejestrowaną w latach 2019–2020:
  – Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku za inicjatywę: I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego SIŁA JEST KOBIETĄ!
  – Koło Gospodyń Wiejskich Rogowianie z Rogowa (Wyróżnienie).
   
 • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację, której budżet za rok 2020 nie przekroczył 25.000 zł; kategoria nr 3.
  – Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „PARAMEDIC” za inicjatywę: Stworzenie struktur do działania dla grupy poszukiwawczo-ratowniczej
  – Ochotnicza Straż Pożarna w Jeżyczkach (Wyróżnienie).

W tym roku przyznano także specjalne wyróżnienia i podziękowania za przeciwdziałanie skutkom pandemii. Wyróżnienia otrzymały: Fundacja „Magia serca”, Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „PARAMEDIC”, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie, Stowarzyszenie VivaMY, Towarzystwo Rozwoju Miasta i Gminy Świdwin „Przyjaciele Świdwina”, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS i Zachodniopomorski Oddział Okręgowy PCK w Szczecinie.

Podziękowania w tej kategorii trafiły także do przedstawicielek i i przedstawicieli: Fundacji „Co z mamą?”, Fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji, Fundacji MIERZ WYSOKO, Fundacji Motywacja i Działanie, Klub Sportowy Dobra Marina, Koła Gospodyń Wiejskich w Kani, Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Bielicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaplinku, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnospr. Intel. Koło w Stargardzie, Stowarzyszenia „Nasza Świerczyna”, Stowarzyszenia „Nasze Miejsce na Ziemi”, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Oddziału w Szczecinie Diabetyków Powiatu Świdwińskiego „Nasze zdrowie” w Świdwinie, Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”, Stowarzyszenia Koszaliński Klub Amazonka, Stowarzyszenia Kulturalno  Edukacyjne Chowaniec, Stowarzyszenia Młodych Storczyków, Stowarzyszenia Razem dla Zwierząt oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Połczynie-Zdroju.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło 10 grudnia 2021 r. w Mielnie  się podczas „Zachodniopomorskiego Forum NGO”.