Powstanie nowa droga gminna w Warzymicach

932 tysiące złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na budowę drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w Warzymicach, otrzymała Gmina Kołbaskowo. Inwestycja jest w trakcie realizacji.


30 grudnia 2021 roku Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski powiedział – podpisałem z panią wójt Małgorzatą Schwarz umowę na dofinansowanie przebudowy drogi gminnej nr 195042Z Cieszę się, że tę drogę lokalną w obrębie miejscowości Przecław i Warzymice udało się dofinansować z rządowych środków. Inwestycja jest już prowadzona i wpisuje się w cały układ komunikacyjny aglomeracji Szczecina. Ważne jest, żeby siatka połączeń dróg lokalnych była jak najgęstsza, by umożliwić mieszkańcom dojazd do domów i pracy. Skorzystają również przedsiębiorcy, którzy zyskają dostęp do terenów inwestycyjnych, co z kolei przełoży się na rozwój gospodarczy gminy.


Jak zauważył wojewoda, ruch samochodowy w Szczecinie i między gminami ościennymi jest coraz większy i będzie wzrastał.
– Dlatego każdy kilometr nowej albo wyremontowanej drogi gminnej i powiatowej jest szalenie ważny dla naszych mieszkańców i przedsiębiorców – dodał Zbigniew Bogucki.

Droga gminna wzdłuż drogi krajowej nr 13 w Warzymicach powstaje od kilku miesięcy. To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.
– Nowa droga ma zmniejszyć korki w tym rejonie. Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – mówiła Małgorzata Schwarz. – Dlatego wcześniej wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13. Nowa droga droga „uzbroi” także 120 hektarów pod usługi i produkcję właśnie w tych rejonach.


Nowa droga gminna rozpocznie się tam, gdzie kończy się ulica Rekreacyjna. Pobiegnie równolegle wzdłuż dk13 do włączenia w ul. Cedrową. Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 m i szerokości 6 m o nawierzchni z kostki betonowej, a także m.in. budowę kanalizacji deszczowej; budowę sieci wodociągowej; budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych; budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej.

Prace realizuje Zakład Usługowo-Handlowy Zofia Kurzymska z Dobrzan. Ich wartość do 2,2 mln zł.

Źródło: www.kolbaskowo.pl