Gmina Stepnica z Certyfikatem Srebrnego Samorządowego Lidera Inwestycji

Za osiągnięcia na polu realizowania gminnych inwestycji w Ogólnopolskim Rankingu „Samorządowy Lider Inwestycji” Gmina Stepnica otrzymała Srebrny Certyfikat Samorządowego Lidera Inwestycji. Samorządowy Lider Inwestycji jest rankingiem ogólnopolskim, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów i jednostek samorządowych na aktywność inwestycyjną całego kraju.

Vortal www.owg.pl  codziennie gromadzi dane z oficjalnych źródeł i na ich podstawie dokonuje analizy, które jednostki są aktywne inwestycyjnie w danym miesiącu. A jak Państwo wiecie Nasza Gmina planuje wykonanie szeregu inwestycji na bieżący rok na kwotę około 20 mln zł.  

Już ruszyła budowa kładki z wieżą widokową, która połączy przystań na Kanale Młyńskim z plażą, zaplanowano budowę dwóch  nowych dróg w Żarnowie, drogę do zabudowy mieszkaniowej w Stepniczce, przebudowę ul. Dworcowej wraz z budową chodnika, budowę chodnika przy ul. Mokrej, budowę wiat na rowery  na osiedlu mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej, rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej na nowopowstających osiedlach mieszkaniowych, termomodernizację budynków  użyteczności publicznej i wiele innych.  Oczywiście wszystkie zaplanowane inwestycje będziemy  realizować  wykorzystując środki zewnętrzne.  

certyfikat