Teatr Letni w finale Światowego Festiwalu Architektury

Teatr Letni im. Heleny Majdaniec nominowany do prestiżowego konkursu The World Architecture Festival (WAF) w kategorii kultura.

The World Architecture Festival (WAF). WAF jest corocznym wydarzeniem, uznawanym za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń dedykowanych branży architektonicznej i rozwojowi. Teatr Letni otrzymał nominację do „Oskara architektury” w kategorii obiektów kulturalnych jako jeden z 16 najlepszych obiektów na świecie. Projekt modernizacji stworzyło, wyłonione w ramach konkursu, biuro architektoniczne Flanagan Lawrence z Londynu. Obiektem zarządza Szczecińska Agencja Artystyczna.  

The World Architecture Festival to unikalne wydarzenie, które gromadzi architektów z całego świata, dając im możliwość dzielenia się wiedzą, inspiracji oraz nauki od siebie nawzajem. To jedyny festiwal architektoniczny o zasięgu globalnym, który łączy w sobie nagrody, seminaria i networking.

Nominacja Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec to dowód na to, że projekt ten został doceniony jako jedno z najbardziej znaczących osiągnięć architektonicznych na świecie.

Samo znalezienie się Teatru Letniego w gronie nominowanych obiektów z całego świata to już duże wyróżnienie. Mamy w Parku Kasprowicza absolutną perełkę i zaczyna być o niej głośno. Do tego wydarzenia muzyczne na najwyższym poziomie. Dla mnie to najpiękniejsza scena letnia w kraju. – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Nagrody WAF generują ponad 350 publikacji prasowych na całym świecie każdego roku. Wśród mediów, które relacjonują to wydarzenie, znajdują się tak renomowane tytuły jak CNN, Al Jazeera, BBC, The New York Times, Domus Web i ArchDaily. To ogromne uznanie, które zapewnia międzynarodową widoczność.

Finał WFA zaplanowano na przełomie listopada i grudnia w Singapurze.

Znalezienie się naszego Teatru Letniego w finale Światowego Festiwalu Architektury pośród najlepszych i najpiękniejszych obiektów z całego świata to wspaniała informacja. Potwierdza to jego nietuzinkowość i wyjątkowość. Cieszę się, że taki obiekt mamy w Szczecinie. – mówi Anna Lemańczyk, Dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Skład jury konkursowego WAF składa się z ponad 140 ekspertów branżowych,

Przypomnijmy, że Teatr Letni został wybrany najlepszą „Przestrzenią publiczną” w Polsce w konkursie Property Design Awards. W konkursie nominowane były inwestycje zakończone w 2022 roku. 

Źródło: szczecin.eu