Samorządy z powiatu polickiego z umowami

Marszałek Olgierd Geblewicz w środę, 26 lipca br., spotkał się z samorządowcami z powiatu polickiego, by rozmawiać o działaniach, które będą realizowane w najbliższym czasie ze wsparciem Pomorza Zachodniego.  Podpisano umowy dotacyjne z „Grantów sołeckich”, małej infrastruktury sportowej i PROW 2014-2020. 

W regionie organizowane są spotkania przedstawicieli samorządów z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego. W środę, 26 lipca 2023 r. marszałek Olgierd Geblewicz  rozmawiał z przedstawicielami JST z terenu powiatu polickiego. Zostały zawarte umowy dotacyjne opiewające w sumie na kwotę przekraczająca 4,3 mln zł. Na spotkaniu obecna była wójt Gminy Dobra Teresa Dera,  burmistrz Polic Władysław Diakun i Starosta Policki Andrzej Bednarek i Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka.

Gmina Dobra otrzyma unijne środki PROW 2014-2020, w wysokości 4,2 mln zł, na budowę ulicy Morenowej w Mierzynie wraz z przebudową skrzyżowań z ulicą Łukasińskiego. Ponadto samorząd otrzymał wsparcie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na sportowe działania dla mieszkańców. Grant sołecki w wysokości 15 tys. zł przeznaczy na inwestycję na boisku na Bezrzeczu. Przeprowadzi także modernizacje oświetlenia na terenie boiska w Dobrej przy ul. Sportowej. Na ten cel z programu małej infrastruktury sportowej JST otrzyma 30 tys. zł dofinansowania.

Z kolei Powiat Policki otrzyma dotację w wysokości 30 tys. zł na budowę lekkoatletycznej bieżni jednotorowej 80 m oraz skoczni do skoku w dal. Inwestycja będzie realizowana w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

Inwestycje dla mieszkańców będą realizowane także w Tanowie, gdzie ma powstać skwerek integracji międzypokoleniowej. W Pilchowie natomiast prace prowadzone będą przy wiacie na terenie SORS. Środki do sołectw trafią za pośrednictwem Urzędu Gminy Police. To w sumie 30 tys. zł. 

W spotkaniach uczestniczyła także Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina oraz Radny Województwa Wojciech Dorżynkiewicz.

Gmina Kobylanka, przy unijnym wsparciu w wysokości 5 mln zł, przebuduje oraz wybuduje osiem dróg o łącznej długości ponad 1,9 km w Morzyczynie. Dodatkowo w ramach projektu zostaną wybudowane i przebudowane zjazdy do przyległych posesji oraz wykonane zostanie pobocze gruntowe drogi. Dzięki inwestycji powstanie normatywna droga gminna o jednej jezdni wyposażonej w dwa pasy ruchu, z których każdy obsługiwać będzie jeden kierunek.