Europejski Dzień Bez Samochodu

Dzień bez Samochodu – międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Znana jest także pod innymi nazwami: Światowy Dzień bez Samochodu (z ang. World Car Free Day) oraz Europejski Dzień bez Samochodu.

Bezpłatna Komunikacja Miejska

W związku z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu, w dniu 22.09.2023 r. (piątek) pasażerowie autobusów i tramwajów kursujących na zlecenie ZDiTM w Szczecinie oraz MPK w Stargardzie będą zwolnieni z opłat za przejazdy. W pojazdach komunikacji miejskiej zostaną zablokowane kasowniki oraz biletomaty.

Bezpłatne pociągi Polregio

Dowód rejestracyjny zastąpi również tego dnia bilet na pociągi Polregio w województwie zachodniopomorskim. „22 września w „Dzień bez samochodu” za okazaniem jednego dowodu rejestracyjnego, z bezpłatnego przejazdu Pociągami Regionalnymi będą mogły skorzystać maksymalnie dwie osoby” – informuje urząd marszałkowski.

BikeS – 60 minut gratis

W piątek posiadacze aktywnego konta BikeS otrzymają w prezencie 60 minut gratis. Bez ponoszenia dodatkowych opłat będzie można poruszać się także szczecińskimi rowerami miejskimi w Szczecinie.

– Dotyczy to także osób z wykupionym abonamentem – informuje Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Nieruchomości i Oplaty Lokalne. – Bonus będzie dostępny 22 września przez całą dobę.

mobilność autobus