2 Festiwal Gier Komputerowych i Konsolowych

Ponad 60 stanowisk do gry, flippery, turnieje z nagrodami, wystawa komputerów, czasopism i akcesoriów – w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY szykuje się niezwykła podróż w lata 80. i 90. Przed nami kolejna odsłona Retro Gaming, czyli 2 Festiwal Gier Komputerowych i Konsolowych. Już można kupować bilety na sentymentalny weekend (18-19.11.).

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się wiosną i przyciągnęła do FILARÓW prawdziwe tłumy. Starsi świetnie bawili się wspominając rozrywki z czasów dzieciństwa, a młodsi z ciekawością poznawali gry sprzed kilkudziesięciu lat. Druga edycja Retro Gamingu zapowiada się równie ciekawie. Wystarczy kupić bilet i w ramach jednej wejściówki przez cały dzień korzystać ze sprzętu, oglądać czasopisma, brać udział w turniejach i pozować w kąciku foto z kultową konsolą Pegasus.

Retro Gaming potrwa cały weekend – w sobotę i w niedzielę (18 i 19.11.) od 10:00 do 18:00. Bilety są do kupienia tutaj i na miejscu, w kasie SCN. To świetnia okazja, żeby na kilka godzin przenieść się w przeszłość, stanąć do rywalizacji w turniejach m.in. w skokach narciarskich i FIFA 98, a przy okazji pokazać młodszym pokoleniom, jak wyglądały najpopularniejsze gry lat 80. i 90.

plakat