Transport regionalny i mobilność w TRMS

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego było gospodarzem warsztatów regionalnych „Transport regionalny i mobilność w Transgranicznym Regionie Metropolitalnym Szczecin”. SSOM organizował warsztaty będąc partnerem przedsięwzięcia, którego liderem jest  Regionalne Biuro Gospodarki w Szczecinie.

Logo programu Interreg i UE
Ludzie na warsztatach
Prowadzący warsztaty

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, różnych instytucji i firm z obu stron polsko-niemieckiej granicy. Głównym zadaniem było zidentyfikowanie zestawu danych, które pozwolą lepiej obserwować i zarządzać przemieszczanie się ludzi i towarów na obszarze transgranicznego regionu. Uczestnicy dyskutowali także o tym jak takie informacje gromadzić, wykorzystywać oraz komu i na jakich zasadach udostępniać. Gorące spory towarzyszyły zarówno rozmowie o potrzebach zarządzających drogami, organizatorów transportu publicznego, jak i użytkowników, rowerzystów, czy pasażerów.

Praca ludzi podczas warsztatów

Zbieranie danych ma sens tylko wtedy, jeśli w przyszłości będzie służyć realnym, mądrym decyzjom i efektywnym działaniom – mówił dr Michał Wolański, jeden z ekspertów zaproszonych, by wprowadzić uczestników warsztatów w tematykę. – Potrzeba zbudować cały system od pozyskiwania informacji przez ich analizę, po struktury podejmujące decyzje i odpowiadające za ich wdrożenie.

Prezentacje z warsztatów

Więcej o projekcie MODEL TRANSGRANICZNEGO MONITORINGU – INNOWACYJNE SPOSOBY POZYSKIWANIA DANYCH W REGIONIE METROPOLITALNYM SZCZECINA” – INT 179 >>>TUTAJ <<<