CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA ROZWÓJ SOM? MASZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ – APLIKUJ

CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA ROZWÓJ SOM? MASZ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ – APLIKUJ

Aktualności
Zapraszamy do zgłaszania kandydatur na członków Komisji partnerów społeczno-gospodarczych ds. przygotowania i wdrażania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na lata 2021-2030 (Strategia). Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego rozpoczęło prace nad opracowaniem Strategii. Kluczowym aspektem przygotowania dokumentu jest zapewnienie szerokiej partycypacji partnerów społecznych na wszystkich etapach prac. Celem naboru kandydatów jest wyłonienie członków Komisji, której zadaniem będzie wyrażanie opinii, podejmowanie inicjatyw, proponowanie rozwiązań odnoszących się do Strategii. Taka forma współpracy zapewnia udział i zaangażowanie społeczeństwa. Nabór skierowany jest do osób będących przedstawicielami: instytucjiorganizacji pozarządowych działających na rzecz promowania włączenia społecznego, praw podstawowych, praw osób ze specjalnymi potrzebami, równości płci i niedyskryminacjiorganizacji lub instytucji działających na rzecz ochrony środowiskainnych organizacji właściwych ze względu na rodzaj działalności objętej Strategią Rozwoju Ponadlokalnego SOMszkół i uczelni wyższychorganizacji pracodawców, przedsiębiorców, w tym zrzeszeń przedsiębiorców z terenu SZCZECIŃSKIEGO…
Czytaj Więcej
Brawa dla Stargardu

Brawa dla Stargardu

Aktualności
Stargardzkie Centrum Nauki dopiero co świętowało rok działalności, a już może zapisać na swoim koncie kolejną ważną nagrodę. Tym razem zrewitalizowana kamienica przy ul. Bolesława Chrobrego 21 została doceniona w prestiżowym konkursie „Budowa Roku 2021”. Za realizację tej inwestycji Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało nagrodę III stopnia. Wszystkie obiekty zgłoszone do rywalizacji zostały szczegółowo ocenione przez jury. Specjaliści z branży budowlanej brali pod uwagę m.in. funkcjonalność obiektu, jakość wykonania robót, zastosowanie nowoczesnych materiałów i rozwiązań techniczno-technologicznych, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko oraz spełnienie wymagań bhp. Nasze STBS wyróżniono w kategorii „Obiekty przebudowane i rewitalizowane o wartości do 23 mln zł”. Organizatorem konkursu był Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. FILARY nie zwalniają tempa. Jeszcze do środy (28.09.) można głosować na SCN w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Szczegóły tutaj.…
Czytaj Więcej
Wybrano ofertę w przetargu na projekt tunelowego odcinka S6 Zachodniej Obwodnicy Szczecina

Wybrano ofertę w przetargu na projekt tunelowego odcinka S6 Zachodniej Obwodnicy Szczecina

Aktualności
Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie projektu budowlanego dla odcinka drogi ekspresowej S6 Police - Goleniów, czyli fragmentu Zachodniej Obwodnicy Szczecina (ZOS). Prace, za 39,8 mln zł, zrealizuje firma Voessing Polska. Teraz pozostali wykonawcy mają 10 dni na ewentualne odwołania od wyboru oferty. Do końca tego miesiąca powinniśmy wybrać ofertę najkorzystniejszą również dla zadania obejmującego odcinek Kołbaskowo - Police. To drugi wybór oferty w tym przetargu. Na pierwotny wybór zostały wniesione odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Odwołania zostały uznane, więc obecny wybór został dokonany w oparciu o ponowne badanie ofert i wyrok KIO.  Przetarg w podziale na dwie części Przetarg na opracowanie dokumentacji dla S6 ZOS składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy odcinków Kołbaskowo - Dołuje i Dołuje - Police. Łączna długość tych odcinków to 25,5 km.…
Czytaj Więcej
Światowy Dzień bez Samochodu

Światowy Dzień bez Samochodu

Aktualności
Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu. Ta międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana jest corocznie 22 września. Wieńczy ona obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania zainicjowana została  przez Komisję Europejską w 2002 roku celem wsparcia proekologicznych idei. Ma ona zachęcać  mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla środowiska, a tym samym dla zdrowia, przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy  korzystania z komunikacji miejskiej. Efektem takich działań ma być zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez auta poruszające się po mieście. Przypominamy, że jak co roku, z okazji „Europejskiego Dnia bez Samochodu”, komunikacja miejska w szczecinie jest bezpłatna
Czytaj Więcej
Gratulujemy Samorządom

Gratulujemy Samorządom

Aktualności
Nasze samorządy Gmina Miasto Stargard, Gmina Goleniów oraz Powiat Koszaliński i Gmina Mielno – to tegoroczni zwycięzcy konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Samorządowy Lider Współpracy z NGO”. Konkurs marszałka rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Niezmiennie jego celem jest pokazywanie i promowanie dobrych praktyk z zakresie współpracy między lokalnymi samorządami a organizacjami pozarządowymi. – Tym konkursem doceniamy współpracę z trzecim sektorem. A organizacje pozarządowe  robią dużo, i robią to w sposób innowacyjny. NGO działają w wielu sektorach. I wszystkie dają więcej niż otrzymują, i to jest ten wspaniały fenomen. Cenię niezależność myślenia i podejmowania odważnych decyzji w zmienianiu świata na lepszy, a NGO’sy realizują swoje cele statutowe we własny sposób, na własną odpowiedzialność.  Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję za udział w konkursie – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Przedmiotem oceny była współpraca prowadzona…
Czytaj Więcej
Masa Krytyczna w Świnoujściu

Masa Krytyczna w Świnoujściu

Aktualności
W Świnoujściu 260 rowerzystów wzięło udział w kolejnej Masie Krytycznej. Trasa miała długości 5,5 km prowadziła przez centrum miasta, dzielnicę nadmorską na plac przez urzędem miasta. Poniżej publikujemy galerię zdjęć z tegorocznej Masy Krytycznej. Partnerami masy byli Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Świnoujska Organizacja Turystyczna oraz TT Line. Fot. Piotr Zgraja/UM Świnoujście
Czytaj Więcej
 Europejski Tydzień Mobilności

 Europejski Tydzień Mobilności

Aktualności
W najbliższy piątek, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) który zakończy się 22 września Dniem bez Samochodu. Aktualnie już 132 miast, gmin i powiatów z całej Polski zostało uczestnikami ETM  i są one widoczne wśród innych podmiotów z całej Europy i świata:  https://mobilityweek.eu/participating-towns-and-cities/?year=2022&country=PL   HASŁO KAMPANII Tegoroczny temat ETM to „Lepsze połączenia”, które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w środowisku miejskim, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc, przesyłek towarowych przy wykorzystaniu dostępnych środków oraz w oparciu o efektywne narzędzia planistyczne, w szczególności plany zrównoważonej mobilności miejskiej. Polska edycja kampanii koordynowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury.
Czytaj Więcej

1/9/SUMP/SSOM/2022

Archiwum zapytań i wyników, Zapytania
Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego zaprasza do złożenia oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego  prowadzonego w trybie podstawowym o wartości poniżej 215 000 euro pn. „Opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030 (z perspektywą 2040) wraz z wykonaniem Strategicznej Oceny Oddziaływania na Środowisko oraz promocją” Ogłoszenie zostało umieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00345200/01 Postępowanie prowadzone jest na platformie Zamawiającego pod adresem ssom.ezamawiajacy.pl
Czytaj Więcej
GRANTY POŚWIĘCONE HISTORII LOKALNEJ

GRANTY POŚWIĘCONE HISTORII LOKALNEJ

Aktualności
Trwa nabór wniosków w ramach programu local.history przewidującego granty na projekty edukacyjne i artystyczne poświęcone historii lokalnej. Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe. Na co można uzyskać wsparcie ?Projekty edukacyjne i artystyczne poświęcone historii lokalnej realizowane w np. w formie:– podcastów, spektakli teatralnych, wystaw oraz innych form sztuki;– warsztatów, szkół letnich, historii mówionej);– projektów związanych z archiwami i dokumentacją. Termin składania wniosków: 30 września 2022 Więcej  na ten temat TUTAJ.
Czytaj Więcej
Badania Klimatu Rowerowego 2022

Badania Klimatu Rowerowego 2022

Aktualności
Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA) w 2020 roku zachęciła 90 samorządów do udziału w Badaniach Klimatu Rowerowego. Zaowocowało to liczbą blisko 10 tysięcy respondentów (mieszkańców), którzy przekazali merytoryczną opinię o warunkach korzystania z roweru w poszczególnych miastach i gminach. Po dwóch latach PUMA wraca z kolejną edycją Badania Klimatu Rowerowego. Przeprowadzanie ich regularnie, zgodnie z metodologią w cyklu dwuletnim, pozwala na zorientowanie się, czy pomiary sugerują występowanie tendencji – trendu. Uruchomiony został nabór miast i gmin do udziału w Badaniach Klimatu Rowerowego 2022. Miejscowość może zgłosić osoba umocowana w urzędzie miasta lub gminy. Zasady Badania Klimatu Rowerowego 2022 są proste: PUMA bierze na siebie ciężar przygotowania i przeprowadzenia badań,udział miejscowości w badaniach jest bezpłatny,w badaniach może wziąć udział każdy mieszkaniec,minimalny metodologiczny próg opublikowania wyników badania dla miejscowości wynosi od 50 do 200+ respondentów (w zależności od liczby mieszkańców),narzędziem badawczym jest ankieta on-line. Czego się…
Czytaj Więcej